آموزش خیاطی دوخت و دوز ، ایجاد کسب و کار خانگی برای بانوان

آموزش خیاطی آسان در خانه

دوشنبه، 4 شهریور 1398
slide3
slide4
slide2
slide5
slide1

05/18 1398
بعد از خرید پارچه، یکی از مهم ترین وظایف تولید کننده، تهیه لوازم خرازی و دکمه است. هر چیزی که روی پارچه دوخته می شود را باید از خرازی تهیه کرد. به همین دلیل، خرازی باید تمام وسایل شامل انواع دکمه، نخ سوزن، لایه چسب، زانفیکس، زیپ و غیره را دارا باشد. هر چه خرازی تنوع جنس و کیفیت بیشتری داشته باشد، تولیدکننده و خیاط در انتخاب راحت تر و مطلوب تر عمل خواهند کرد.

در خرید لوازم خرازی و دکمه، دو موضوع دارای اهمیت زیادی هستند: قیمت کالا و منصفانه بودن آن که اولین و مهم ترین عامل برای اکثر تولیدکنندگان است، و کیفیت لوازم خرازی. در کنار این دو عامل بسیار مهم، تنوع در کالاهای موجود نیز باعث تمایز یک خرازی نسبت به خرازی های دیگر می شود.

 


اهمیت خرج کار و لوازم خرازی
خرج کار و دکمه، باعث زیبایی و در نتیجه فروش بهتر پوشاک می شود. پس باید در انتخاب آن سلیقه و دقت کافی داشت. با این که لوازم خرازی سهم کمتری از هزینه یک لباس را دارند، ولی در تیراژهای بالا، این هزینه بسیار مهم می شود.

به چه ملزوماتی خرازی می گویند؟
به هر چیزی که روی پارچه دوخته یا سوار شود (مانند زیپ، نخ، دکمه و غیره)، باعث زیبایی و سهولت استفاده از لباس شود و یا به فرایند دوخت کمک کند( سوزن، روغن، لایه چسب و غیره)، لوازم خرازی می گویند.

چرا دکمه و خرازی با هم هستند؟
به دلیل تنوع گسترده در دنیای دکمه و خرازی و تعداد بسیار زیاد مدل های مورد استفاده در دنیای مد و لباس، معمولا همه فروشگاه های فعال در این حوزه سعی می کنند مجموعه ای متنوع از دکمه و لوازم خرازی را در کنار هم فراهم کنند تا به نیاز مشتریان به بهترین شکل پاسخ گویند.
به هر جسم فلزی، چوبی، سنگی، صدفی، پارچه ای و غیره که پوشاک را روی تن نگاه دارد یا بپوشاند، دکمه می گویند. دکمه انواع متفاوت و فراوانی دارد که در ادامه به چند نوع از آن ها اشاره خواهیم کرد.

انواع دکمه بر اساس جنس
صدفی
چوبی
زردقلم یا مسی
سیاه قلم یا دودی
یووی
پلی استر
موادی
فلزی (در رنگ های متنوع)
شیشه ای

انواع دکمه بر اساس شکل
پایه تونلی (بوردا)
پایه دار
دو سوراخ
چهار سوراخ
عاج فیلی
استوانه ای
شکری
چندلایه
مجلسی
سر دست
دوتکه و چندتکه
دکمه لق
چهار پارچه
فشاری
قابلمه ای
 


 

 پارچه مانتویی و تمام آن چیزی که باید بدانید / انواع مانتو

 

 نکات مهم دوخت پارچه های کشباف و ژرسه

 

 صفر تا صد اندازه‌گیری مانتو / آموزش اندازه گیری انواع مانتو

 

 آموزش دوخت مانتو همرا با الگو در چند سایز

 

 لوازم مورد نیاز برای خیاطی

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود